Descripción detallada Lote 184

Lote AnteriorSiguiente Lote

Subasta 768, Lote # 184

B - Index librorum Prohibitorum juxta Exemplar Romanum, jussu Sanctissimi Domini Nostri.
Mechlinae: P. J. Hanicq, 1852
8o. marquilla, 419 + 20 p.
Editum anno MDCCCXXXV.
Accesserunt suis locis nomina eorum qui usque ad hanc diem damnati fuere.
Contiene: Supplementum ad Indicem Librorum Prohibitorum, continens Nomina Eorum qui Usque ad Hanc Diem Damnati Fuerunt, 1852.
Pastas gastadas, lomo con faltante, texto con manchas de óxido.
Encuadernado en pasta dura.
Lista de publicaciones que la Iglesia católica cataloga como libros perniciosos para la Fe, y por tanto quedan definitivamente prohibidos.
Estimado $4,500-6,000

Regresar al catálogo    Solicitud de Lote